Snubní a zásnubní prsteny

Prsten je kruhový pás, obvykle vyrobený z kovu, který se nosí jako ornamentální šperk kolem prstu nebo někdy na špičce; to je nejběžnější současný význam slova "prsten Přísně řečeno, normální prsten je prsten (který může být rozdělen); jiné typy kroužků, které se nosí jako ozdoby, jsou náušnice, náramky na náramky, ramena nebo ramenní kroužky, prsty na prstech a kroužky trupu nebo krku, avšak kromě případů, kdy jsou kroužky označeny na prstech.

Prsteny jsou nejčastěji vyrobeny z kovu, ale mohou být téměř jakýkoliv materiál: kov, plast, kámen, dřevo, kosti, sklo nebo klenot. Mohou být umístěny kameny nebo kameny, často drahokamy jako diamant, rubín, safír nebo smaragd.
 

Zásnubní...

 
Zásnubní prsten je prsten, který naznačuje, že člověk, který se nosí, je oddán, aby se oženil, zeména v západních kulturách. Prsten je prezentován jako zásnubní dárek partnerovi jejich budoucímu manželovi při navrhování manželství nebo přímo po obdržení návrhu manželství. Představuje formální dohodu o budoucí manželství. V západních zemích jsou zásnubní prsteny převážně noseny ženami a kroužky mohou obsahovat diamanty nebo jiné drahé kameny. V někrých kulturách, muži a ženy nosí odpovídající prsteny, a snubní prsteny mohou být také pouty jako snubní prsteny. V anglosaských zemích se kroužek obvle nosí na levém kruhu prstu, ale celnice se značně liší jinde po celém světě.
 

Věčné, nekonečné, snubní...

 
Věčný prsten, známý té jako nekonečný nebo nejznáměji jako prsten snubní je prsten, který se nosí na ruce a obsahuje pás z drahých kovů (obvykle zlato), který je spojen se spojitou řadou identicky broušených drahých kamenů (obvykle diamantů) - láska obvykle dávaná manželkou jeho manželce při příležitosti významného výročí, obvykle po jednom či více letech manželství. Vzhledem k tomu, že přítomnost kamenů kolemruhu věčnosti je obtížné nosit, je alteativou mít kameny pouze na obličeji. Toto je někdy označováno jako "napůl věčnost", spíše než "plnývěčný kruh.
Věčné kroužky s pastely, bílým topaem nebo směsem kameů se objevily v 18. století.